FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 

Niektóre pytania, które padają z ust naszych Klientów często się powtarzają. Jeżeli lubicie być dobrze poinformowani – ta strona Wam się spodoba.
Poniżej „wszystko co chcielibyście wiedzieć a zapomnieliście zapytać”…


1. Czy FotoHTML jest firmą? Jak długo działacie w branży foto-video?

Tak. Działamy na rynku od 2013 roku. Obecnie (od 01.01.2018 roku) jest to dział foto-video firmy Aktru sp. z o.o. z siedzibą w Wieliczce przy ul. Gdowskiej 22A, NIP: 683-19-41-323, zarejestrowanej pod nr KRS: 0000234892 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia, XI Wydział Gospodarczy KRS.
Większa firma oznacza większe możliwości i lepszą ofertę dla naszych nowych Klientów.


2. Czy termin XX.XX.XXXX jest wolny? Z jakim wyprzedzeniem zamówić termin?

Aby się o tym przekonać, jest tylko jedna możliwość – po prostu skontaktujcie się z Nami w dowolny sposób – najlepiej telefonicznie, SMSowo czy e-mailem. Nawet jeśli uważacie, że zostało jeszcze dużo czasu do ślubu – warto już teraz zadbać o rezerwację terminu, ponieważ coraz częściej narzeczeni załatwiają formalności nawet z 2-letnim wyprzedzeniem. Nie warto zatem zwlekać z podjęciem decyzji…


3. W jaki sposób można zarezerwować termin?

Gdy jesteście już zdecydowani na skorzystanie z naszych usług – dajcie nam znać. Jeżeli termin jest wolny – będziemy mogli przejść do następnego kroku. Ostateczną rezerwację terminu stanowi wpłacenie zadatku na poczet wykonania usług (+ podpisanie stosownej umowy). Jeżeli jesteście poza Małopolską, albo za granicą – wszelkie formalności możemy także załatwić online.


4. Czy zajmujecie się także filmowaniem?

Tak, oczywiście! Jesteśmy w stanie zrealizować pełen reportaż z dnia ślubu i wesela zarówno w postaci zdjęć jak i filmu. Posiadamy nowoczesne kamery FullHD, lustrzanki cyfrowe, najnowsze kamery GoPro Hero i drona, do tego masa akcesoriów i systemy stabilizacji. Cały arsenał sprzętu w połączeniu z kreatywnością i świeżym spojrzeniem, pozwala nam wykonać dla Was wyjątkowy reportaż filmowy, do którego będziecie chętnie wracać po latach.


5. Kuzyn ma lustrzankę, wujek kamerę – czy musimy korzystać z usług jakiejś firmy?

Oczywiście, że nie musicie. Tylko warto zadać sobie pytanie – co w przypadku, kiedy coś pójdzie nie tak? Wszakże wujek czy kuzyn będą także Waszymi Gośćmi, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zaangażują się tylko i wyłącznie w pracę (jaką jest niewątpliwie wykonanie takiego fotoreportażu). Pomijamy już takie kwestie, że osoba która zajmuje się amatorsko fotografią czy filmowaniem może nie mieć tyle doświadczenia co ludzie, którzy regularnie dokumentują takie uroczystości i najzwyczajniej w świecie może czegoś nie dopilnować. Nie każda ceremonia wygląda tak samo, tak jak różne są przyjęcia weselne. Dlatego też doświadczenie w realizacji tego typu zleceń procentuje wtedy, gdy wynikną niespodziewane sytuacje i okoliczności. Naszym skromnym zdaniem, w takim dniu jak dzień ślubu nie warto przesadnie oszczędzać, aby móc z satysfakcją i radością cieszyć się wspaniałymi ślubnymi pamiątkami.


6. Czy potrzebujemy fotografa, skoro będziemy mieć kamerzystę?

Możecie sami sobie odpowiedzieć na to pytanie, zadając drugie pytanie pomocnicze: „Ile razy obejrzycie film z wesela?” Raz, góra dwa razy… Zdjęcia, których możliwości utrwalenia jest całe mnóstwo (odbitki, albumy, książki, ramki cyfrowe, telewizory, tablety, smartfony, a nawet fotoobrazy, koszulki czy fotokubki 😉 ) będą Wam towarzyszyć do końca życia i przywoływać najmilsze wspomnienia. Czy warto z tego zrezygnować?


7. Jeżeli będziemy mieć piękne zdjęcia, to po co nam film?

Odpowiedź może być tylko jedna. Kamera uwieczni ruch, zachowania ludzi, sytuacje, tańce, zabawę – jednym słowem – emocje. Filmowy obiektyw i czuły mikrofon zarejestruje te ważne chwile, kiedy wspólnie wypowiecie swoje przyrzeczenie, kiedy pełni wzruszenia wyjdziecie z kościoła jako nowa rodzina, a także kiedy zatańczycie swój oficjalny pierwszy taniec małżeński w rytm ulubionego utworu. Różnorodność sprzętu wideo, wsparta odpowiednimi systemami stabilizacji i skrupulatnym montażem – to cechy ciekawego reportażu wideo, który zachowa w pamięci ten wyjątkowy dzień. Krótki klip weselny jaki dodatkowo dla Was przygotujemy, pozwoli Wam wielokrotnie i z wielką przyjemnością obejrzeć swój ślub i wesele.


8. Ile zdjęć ze ślubu i wesela wykonujecie?

Bardzo dużo. Jednakże nasi Klienci dostają od nas tylko zdjęcia poddane starannej selekcji i obróbce graficznej. Ostateczna ilość zdjęć zależy od zakresu reportażu – czyli od wybranego pakietu. Przykładowo dla pakietu VIP będzie to 600 sztuk. Podane liczby to minimalna ilość zdjęć, jakie można od nas otrzymać. Nie trzymamy się sztywno tych cyferek. Z reguły takich zdjęć jest jednak o wiele więcej. O 100,200, nawet 300 – wszystko zależy od tego jak bardzo szampańska jest zabawa na Waszym weselu.


9. Czy każdy gość weselny będzie na zdjęciu?

Nie mamy nic przeciwko temu! Zawsze staramy się udokumentować obecność każdego z Waszych Gości czy to na mszy w kościele, czy też na przyjęciu weselnym. W każdym przypadku, na życzenie Młodej Pary, wykonamy zdjęcie grupowe uczestników uroczystości. Jesteśmy do dyspozycji także w kwestii zdjęć Gości z Parą Młodą. To od Was zależy jak będą ostatecznie wyglądały materiały z wesela…


10. W jakiej postaci otrzymamy zdjęcia?

Gotowy pakiet zdjęć otrzymacie na płytach DVD (na życzenie możemy przygotować również nośnik USB ze zdjęciami). Na nośnikach znajdą się gotowe zdjęcia w najpopularniejszym formacie JPG, abyście nie mieli żadnych problemów z ich poprawnym odtworzeniem. Zazwyczaj przygotowujemy zdjęcia w 2 wersjach: w wysokiej rozdzielczości (przygotowane do druku w jak najlepszej jakości) oraz zmniejszone dla potrzeb Internetu (w celu szybkiego ładowania na telewizorach, komputerach, laptopach itp.). Dodatkowo do większości pakietów dodajemy gratis fotoalbum online, w postaci responsywnej strony internetowej, zawierający galerię zdjęć z Waszego ślubu. Specjalnie przygotowana strona daje Wam i Waszym gościom możliwość przeglądania zdjęć na dowolnym urządzeniu mobilnym, takim jak smartfon czy tablet, a także na każdym komputerze.


11. Ile płyt ze zdjęciami otrzymamy?

Standardowo przygotowujemy 3 komplety płyt DVD/Blu-Ray dla każdej usługi (osobno dla zdjęć i filmów). Jeżeli chcielibyście otrzymać więcej egzemplarzy – po prostu uprzedźcie nas o tym fakcie, a przygotujemy tyle kopii ile będziecie potrzebować (za symboliczną dopłatą pokrywającą koszt płyt/druku). Co więcej, nasza firma nie praktykuje czynności takich jak zabepieczanie płyt przed kopiowaniem, dlatego każdy materiał możecie dowolnie powielać we własnym zakresie i archiwizować na dowolnych nośnikach.